Äriprotsesside kaardistamine ja ärianalüüs

Ärianalüüs on vajalik, et mõista teie äriprotsesse infosüsteemide vaatenurgast. See aitab vähendada riske ja stressi, mis muudatuste tegemisel kaasnevad. Samuti aitab leida kriitilisi pudelikaelu ja suurenda organisatsiooni efektiivsust.

Hiljuti jooksis ka meediast läbi, et enamike IT-projektide põrumise taga ongi enamasti puudulik ärianalüüs. Seega tasub seda kindlasti õigesti teha.

Äriprotsesside kaardistamine ja analüüs - kaks meest tahvlile vaatamas

Ärianalüüsi eesmärgiks on mõista, kuidas ettevõte tegelikult töötab ning näha ette võimalikke riske. Teisisõnu mõista organisatsiooni kui terviku toimimist. Selle tulemusena valmib põhjalik BPMN ja UML standardeid järgiv protsessimudel.

Äriprotsesside kaardistamine (Business Process Modeling)

Iga protsess koosneb teatud tegevustest. Olgu selleks telefonile vastamine või andmete müügiprogrammi sisestamine. Teatud tegevused leiavad aset üksteise järel ja mõned jälle üheaegselt. Mõned sõltuvad tulemustest, mida toodavad teised.

Äriprotsesside kaardistamise käigus:

  • Uurime kuidas praegu asju tehakse
  • Paneme kokku organisatsiooni tegevust kirjeldava protsessikirjelduse
  • Soovitame viise, kuidas süsteemi efektiivsemaks teha
  • Valmib põhjalik dokumentatsioon, mis on arusaadav nii äripoolele kui ka arendajatele

Meie analüüsikogemused

Trinidadi analüütikud on tänaseks teinud väga erinevaid projekte – massiivsetest avaliku sektori infosüsteemidest pisemate erasektori sisesüsteemideni välja. Meie klientide hulka kuulub enamik Eesti avaliku sektori ministeeriumitest ja riigiasutustest. Lisaks oleme teinud projekte ka suurtele erasektori ettevõtetele.

Kui soovite rohkem infot, siis võtke meiega ühendust aadressil trinidad@trinidad.ee või helistage +372 63 11 111. Esmane konsultatsioon on alati tasuta.