Detailsete tarkvaranõuete määratlemine

Tarkvaranõuete määratlemine on faas, kus infosüsteemi osas on töö juba alanud. Siin paneme kirja nõuded, kirjutame kasutuslood ja ärireeglid, andmemudelid, kasutajarollid ning kasutajaõigused.

Tarkvaranõuete määratlemine - kaks mees protsessijoonist vaatamas

Hästi kirjutatud tarkvaranõuete dokument maandab riske ja võimalikku kulu, annab kõikidele osapooltele tagasisidet ning võtab probleemi väikesteks tükkideks lahti

See toob kokku eelnevates lõikudes tehtud töö ning lisab juurde detailsed funktsionaalsed ja mitte-funktsionaalsed nõuded. Tegemist on tehnilise dokumendiga, mis sisaldab arendajatele suunatud infot, aga millest saavad aru ka sisu omanikud.

Kindlasti soovitame lugeda ka meie blogipostitust, kus räägime põhjalikumalt detailanalüüsi ja eelanalüüsi erinevusest.  

Meie poolt koostatud tarkvaranõuete dokument sisaldab:

  • Funktsionaalseid nõudeid
  • Kasutuslugusid
  • Ärireegleid
  • Kasutajarolle ja -õigusi
  • Loogilist andmemudelit
  • Andmevahetuse liideste spetsifikatsiooni

Paralleelselt võib valmida ka kasutajaliidese prototüüp.

Meie analüüsikogemused 

Meie analüütikud on tänaseks teinud väga erinevaid projekte – massiivsetest avaliku sektori infosüsteemidest pisemate erasektori sisesüsteemideni välja. Meie klientide hulka kuulub enamik Eesti avaliku sektori ministeeriumitest ja riigiasutustest ning me oleme teinud projekte ka suurtele erasektori ettevõtetele.

Kui soovite rohkem infot, siis võtke meiega ühendust aadressil trinidad@trinidad.ee või helistage +372 63 11 111. Esmane konsultatsioon on alati tasuta.